Museumbezoek aan Museum Kranenburch te Bergen

Samen naar het museum met Jacques Zwaan.
Dit keer is het Museum Kranenburgh wat we een bezoek gaan brengen.
Museum Kranenburgh beheert een omvangrijke verzameling kunst van 1900 tot heden. De kern wordt gevormd door de kunst van de Bergense School (o.a. topstukken van Jan Sluijters en Charley Toorop, maar ook latere kunstenaars als Lucebert, Jaap Mooy en Edgar Fernhout).
Daarnaast zijn er nu tijdelijke exposities te zien:
Dirk Filarski: Over de top!
Ruim zeventig werken schetsen Filarski’s artistieke ontwikkeling gedurende vijftig jaar kunstenaarschap. Speciale aandacht gaat uit naar de periode tussen 1912 en 1917, waarin de schilder veel tijd in Zwitserland doorbrengt, in de ban raakt van het berglandschap en een eigen, krachtige schilderstijl ontwikkelt.
Dan Zhu: All ends meet
In haar eerste grote museale solotentoonstelling in Nederland, presenteert Dan Zhu een reeks nieuwe werken, waaronder een imposante muurschildering die de ruimte transformeert tot een organisch geheel. Aan de hand van deze én eerder werken schetst All Ends Meet de ontwikkeling van Dan Zhu’s intrigerende beeldtaal.
Marit Tōrnquist: Verborgen Verhalen
Poëtische, sprookjesachtige en prikkelende illustraties van de Zweeds-Nederlandse schrijver en illustrator Marit Törnqvist.
Het reisschema ziet er als volgt uit:
• 09.35 uur: verzamelen station Den Haag Centraal, vertrek 09.47 uur, spoor 11
• 10.44 uur: overstappen spoor 4 station Amsterdam Sloterdijk, trein naar Alkmaar
• 11.16 uur: aankomst station Alkmaar
• 11.23 uur: vertrek met bus 166 naar Bergen, Plein, aankomst 11.47 uur.
• Tien minuten te voet naar het museum.
Wilt u mee, dan graag een berichtje naar Jacques Zwaan: j.zwaan25@kpnplanet.nl.
